איך ללמוד ספרדית? בואו נלמד קודם איך לא…

כדי לדעת באמת איך ללמוד ספרדית, חשוב לא פחות גם לדעת איך לא ללמוד. ממה כדאי להימנע, אילו טעויות נפוצות אחרים עושים. וטיפים נוספים שהכנו במיוחד עבורכם – בחינם. אז בואו נצא לדרך!

 

איך לא ללמוד ספרדית? רואים סרטונים אקראיים ביוטיוב

איך ללמוד ספרדית נכון בעידן האינטרנט
איך ללמוד ספרדית בעידן האינטרנט המציף כל כך במידע? השיטה שלי באה לעשות סדר בבלאגן. אצלי, פחות זה הרבה יותר.

כשרוצים ללמוד ספרדית לא משוטטים ביוטיוב בין מאות ואלפי הסרטונים שיש בו עם "איך אומרים X" או כל סרטון מהסוג הזה. זה אולי נראה מפתה: הרבה חומר, נגיש בכל מקום ובכל זמן, ומעל הכל – בחינם. אז למה לא?

הבעיה היא שלא מדובר בהרבה חומר. מדובר בכמות חומר אינסופית! מעבר לכך, הוא גם לא מאורגן, כך שמרוב עצים כבר לא רואים את היער… קל מאוד ללכת לאיבוד ולא להגיע למטרה של רכישת השפה הספרדית.

דווקא בעידן של עודף חומר, כדי להימנע מהגעה למצב של הצפת מידע. צריך לעשות סדר, ולעבוד עם תכנית מסודרת ופשוטה, שתתאים למטרה הספציפית שלכם. יש קודם כל ללמוד את הבסיס, כדי שהוא יוכל לשרת אתכם בהמשך הדרך של לימוד הספרדית, דרך שלעולם לא נגמרת.

בעזרת השיטה הפשוטה והפרקטית שפיתחתי, תרכשו כלים וטכניקות להרכבת משפטים שימושיים שילמדו אתכם ספרדית. חשוב מכך – ילמדו אתכם איך ללמוד ספרדית תוך כדי תנועה. העבודה בשלבים מבטיחה שלעולם לא תגיעו למצב של קריסה תחת כמויות מידע גדולות מדי.

ולבסוף – תרגול הוא החלק הכי חשוב ברכישת שפה. צפייה ביוטיוב יכולה לעזור לכם אולי לשמוע ואפילו להבין באופן פאסיבי. אך מי שרוצה לדבר ספרדית, חייב, מן הסתם, לדבר בספרדית. לכן, השיטה שלי מבטיחה את הדיבור האקטיבי שלכם כבר מהשיעור הראשון!

 

איך ללמוד ספרדית? לא מורידים מספר אפליקציות ומנסים לפתור תרגילים

כיום יש מגוון רחב של אפליקציות ואתרי אינטרנט המיועדים למי שרוצה ללמוד שפה חדשה. כשזה מגיע לספרדית – יש אפילו מגוון רחב עוד יותר. זאת בגלל הפופולריות האדירה שיש בעולם ללימוד השפה הספרדית. מיליוני אנשים בכל רחבי העולם לומדים ספרדית בכל רגע נתון.

הבעיה היא שהורדה של מספר אפליקציות וניסיון להקיף את כמות החומר המוצעת בהם – ומדובר בכמות גדולה – יוצרת אי סדר, בלבול ומתכון כמעט בטוח ללכת לאיבוד. בהמשך למרבה הצער, זה גורם לזנוח את החלום של לימוד ספרדית. במקרה הטוב, "רק" להיתקע ברמת מתחיל זמן רב.

לימוד ספרדית באופן עצמאי בצורה יעילה ומהירה
הספר שילמד אתכם ספרדית למתחילים בצורה ממוקדת, בלי עומס יתר של חומר, ובדגש על מה באמת חשוב כדי להתחיל לדבר בביטחון.

השיטה שפיתחתי פותרת בדיוק את הבעיה של דור האינטרנט, בעיית עודף המידע. אצלי, פחות – זה יותר. יותר ממוקד, יותר יעיל, יותר מקדם. השיטה מניחה את הבסיס הנדרש כדי להתחיל לדבר ספרדית בפועל, דבר שנעשה כבר מהשיעור הראשון.

"גלגלי ההצלה" עליהם השיטה שמה דגש נועדו לעזור לכם להתמודד עם פערים. פערים שיש לכם כשאתם כבר ממש מדברים ספרדית בפועל. ההיכרות עם גלגלי ההצלה תקנה לכם את הביטחון הדרוש כדי לדבר בספרדית. גם אם אתם עדיין לא מכירים את כל המילים וכללי הדקדוק!

במקום כמות אינסופית של תרגילים ממספר אפליקציות שונות – קורס אחד ממוקד יביא אתכם בזמן הקצר ביותר האפשרי אל מחוץ למעגל ה"מתחילים". משם הוא יקדם אתכם באופן שיפתיע אפילו אתכם אל עבר הגשמת המטרה. המטרה של לדבר ספרדית בביטחון.

 

 

 

 

 

איך לא ללמוד ספרדית? מסתפקים בקריאה וכתיבה על חשבון שמיעה ודיבור

ספרדית, כמו כל שפה אחרת, מיועדת לתקשורת בין בני אדם, ומורכבת מארבע יכולות בסיס. שמיעה, דיבור, קריאה וכתיבה. תמיד לאורך כל ההיסטוריה, החלק הבסיסי יותר של השפה היה החלק הפיזי. כלומר, הבין-אישי, הכולל את הדיבור והשמיעה. אבל, בגלל שרוב חומרי הלימוד שזמינים ברשת הם כתובים – יוצא מצב מוזר. מצב בו כיום רבים משקיעים את רוב זמנם דווקא בכתיבה וכתיבה.

אין שום דבר פסול בלדעת לכתוב ולקרוא בספרדית. להיפך, השפה הספרדית דווקא נוחה לקריאה ולכתיבה, ולכן זה אפילו מפתה. אבל, מי שרוצה ללמוד ספרדית באמת, חייב לדעת לשמוע ספרדית. להבין אותה. וחייב חייב לדעת לדבר ולהעז לדבר!

בועות דיבור מצויירות מדברות בספרדית
איך לומדים ספרדית? קבוצה היא הדרך האולטימטיבית ללימוד ותרגול ספרדית למתקדמים ומתחילים!

השיטה ללימוד ספרדית למתחילים המבוססת על ניסיון שלי עם אלפי תלמידים לאורך למעלה מ-16 שנה, מבטיחה שמבלי לוותר על הכתיבה והקריאה, הדגש העיקרי הוא על הבנת הנשמע והיכולת לדבר. ואיך עושים את זה? פשוט מתחילים לדבר מהשיעור הראשון. מהדקה הראשונה. ומניסיון – ברגע שמתחילים לדבר ספרדית, כבר אי אפשר להפסיק.

על פי השיטה, הבסיס העיקרי של ידיעת ספרדית תכל'ס, הוא האפשרות לדבר אותה בביטחון. וזה מוכח ואפשרי. בזמן קצר, אם עובדים על פי השיטה המדוייקת והממוקדת, אפשר להגיע להישגים כבירים. אפשר להגיע לרמות ידע וביטחון גבוהות. להתחיל לדבר ספרדית מיד. ומשם רק להמשיך ולהשתפר.

 

והכי חשוב: לא עוזבים כשמרגישים מעט תסכול

האתגר של לימוד שפה הוא לא פשוט, בטח לא כשמדובר בספרדית. מדובר בשפה עשירה עם קרוב ל-100,000 מילים ועשרות זמנים דקדוקיים. ולכן, צריך להקדיש לה זמן כאשר לומדים אותה בפעם הראשונה. אבל מה לעשות? אנחנו חיים בעולם ובעידן שבהם אין לנו זמן. צריך לרוץ ממקום למקום, להספיק הרבה מטלות, לעמוד בהרבה התחייבויות…

מי שמתחיל ללמוד ספרדית שלא בעזרת שיטה ממוקדת ומסודרת, יכול בקלות להגיע למצב של תסכול. זאת מכיוון שהוא לא יראה את ההתקדמות. אם מישהו מרגיש שהוא משקיע אבל ממשיך לעמוד במקום – זה טבעי. מאוד הגיוני שהוא ירגיש תסכול ויאבד את המוטיבציה להמשיך.

השיטה שפיתחתי נותנת מענה בטוח לבעיה זו. השיטה מתאימה בדיוק למי שרוצה ללמוד בזמן קצר את יסודות השפה. במקביל, ניתן להרגיש התקדמות משמעותית בין שיעור לשיעור. מכיוון שכל חומר חדש שנלמד עובר מיד באותו השיעור לשלב של יישום ותרגול – הידע החדש נטמע בצורה עמוקה. כך יהיה לכם קל יותר לזכור אותו, ולא תצטרכו ללמוד אותו שוב ושוב.

השיטה מלמדת את כל היסודות החשובים – אבל רק את היסודות החשובים. ההתמקדות במינימום ההכרחי תמנע מכם להגיע למצב של הצפת ידע. כך ניתן ליישם ולרכוש ביטחון בשפה, בדגש על יכולות הדיבור.

אחרי 16 שנים כמורה לספרדית ואחרי אלפי תלמידים שמדברים היום ספרדית בקלות ובביטחון אני אומרת באחריות – השיטה תעזור לכם להיפטר מהרגשת התסכול, ולהתמכר לתחושת המסוגלות:

אני מצליח לדבר ספרדית!

כתיבת תגובה

תפריט נגישות