איך לומדים ספרדית: שבע הטעויות הנפוצות בדרך להצלחה

אחרי 18 שנה כמורה לספרדית, עם ניסיון של אלפי תלמידים שהגיעו אליי עם רמות ידע שונות, למדתי להכיר את הטעויות שהרבה עושים שגורמות להם להיתקע במקום ולהישאר ברמת מתחילים זמן רב. בפוסט הבא אני מסבירה מהן הבעיות, אבל אל דאגה. כמו מורה טובה, מיד לאחר מכן אני גם מציעה את הפתרונות, איך לומדים ספרדית בצורה נכונה!

אז אם אחת מהבעיות או יותר נשמעות לכן מוכרות – הפוסט הזה הוא במיוחד בשבילכם.

 

שבע הטעויות הנפוצות בדרך לספרדית

1. סרטונים ביוטיוב

אנשים רבים שרוצים ללמוד לבד, פשוט מתחילים לראות סרטונים אקראיים ביוטיוב. כאלה שמסבירים על מילים מסויימות, על משפטים חשובים בשיחות בסיסיות וכדומה. הבעיה היא שכמות החומר ביוטיוב ובאינטרנט היא אינסופית. עובדה זו גורמת להרגשת תסכול, חוסר התקדמות גם אם משקיעים הרבה זמן. בסוף, למרבה הצער, היא עלולה לגרום לוויתור על הגשמת המטרה.

2. שיחון ספרדית-עברית

שיחון הוא כלי נהדר, זול וקל לנשיאה, שאפשר לקחת לכל מקום ולהיעזר בו. אבל, הטעות שאנשים עושים היא לקנות שיחון במטרה ללמוד ספרדית: שיחון לא יכול ללמד אתכם את השפה, הוא נועד למי שכבר יודע את יסודות השפה, ויכול להרכיב משפטים ושיחות מהמילים שנמצאות בשיחון.

3. איך לומדים ספרדית בעבודה עם מספר אפליקציות במקביל?

כיום יש כל כך הרבה אפליקציות שמסבירות איך ללמוד ספרדית, ויש כאלה שחושבים שככל שהם יתרגלו יותר בכמה שיותר אפליקציות, כך הם ילמדו ספרדית בזמן קצר יותר. אבל, מה שקורה בדרך כלל, זה שמגיעים למצב של הצפת ידע. יותר מדי ידע בזמן קצר. באופן זה אי אפשר להספיק לתרגל ולהטמיע את החומר החדש, ואז לא מצליחים להרגיש התקדמות.

איך ללמוד ספרדית נכון בעידן האינטרנט
איך ללמוד ספרדית בעידן האינטרנט המציף כל כך במידע? השיטה שלי באה לעשות סדר בבלאגן. אצלי, פחות זה הרבה יותר.

4. משקיעים רק בקריאה ובכתיבה

קריאה וכתיבה הם היבטים חשובים מאוד של ספרדית, אבל החלק החשוב יותר עבור מי שרוצה תכל'ס לדעת ספרדית הוא השמיעה והדיבור. בגלל שרוב החומר שיש למי שרוצה ללמוד לבד מתייחס לכתיבה וקריאה, נוצר לפעמים מצב שמגיעים לרמה תיאורטית בסיסית בשפה, אבל לא מעיזים לפתוח את הפה… בלי לפתוח אותו, אי אפשר לרכוש שפה באמת.

5. לא מתרגלים כי "אין עם מי"

שמעתי המון פעמים מתלמידים שהם לא מתרגלים דיבור בספרדית בגלל שאין להם עם מי. ושוב, חשוב לדעת ששפה דורשת תרגול מעשי, ובלעדיו בלתי אפשרי להתקדם ולעבור משלב לשלב. גם בגלל שדיבור הוא החלק הכי חשוב בלימוד שפה, וגם כי באמצעות דיבור החומר הנלמד נטמע בצורה העמוקה ביותר.

6. מפחדים לדבר ספרדית גם אם יש הזדמנות

הפחד לדבר ספרדית בשלב מוקדם הוא מובן: אולי אני אטעה, ואז חלילה אביך את עצמי? אין טעות גדולה מזו! האומץ לדבר הוא הכרחי, גם בשביל להטמיע את החומר טוב יותר, וגם כדי להיפטר מהפחד ולהתחיל להשתמש בשפה בעולם האמיתי. תמיד יהיו עוד דברים ללמוד בספרדית, אבל זה לא אומר שאתם צריכים לחכות עד שכל החומר יילמד כדי תכל'ס לדבר ספרדית.

7. מפסיקים לנסות כשמרגישים תסכול

לא לכולם יש את אותן היכולות, ולא לכולם יש אותו הזמן להקדיש למטרה של לימוד ספרדית. לכן, קורה לרבים שהם מרגישים שהם נתקעים במקום, ונכנסים למעין מעגל שמונע מהם לצאת מהרמה של מתחילים ולהתקדם הלאה. זוהי תחושה מאוד מוכרת, והיא גורמת לרבים לעזוב את החלום. אבל יש מה לעשות כדי להתמודד איתה.

 

אז איך לומדים ספרדית בצורה נכונה?

ספר לימוד תרגול ספרדית
הספר שיגרום לכם לדבר ספרדית במהירות וייתן לכם מוטיבציה להמשיך וללמוד בכוחות עצמכם. זמין גם אונליין.

מהו הפתרון? כפי שהבטחתי, לא אשאיר אתכם רק עם הבעיות, ואתן לכם את הפתרון שלי. ה"אני מאמין" שלי של איך לומדים ספרדית בצורה נכונה, מבוסס על שיטה שפיתחתי במשך 16 שנה בהן אני מורה לספרדית, ואחרי שאלפי תלמידים שלי ברחבי העולם מדברים ספרדית בביטחון ובקלות.
השיטה שלי מבוססת על שלושה יסודות: הגדרת מטרה, עבודה עם תכנית ברורה, והכי חשוב – יישום של כל חומר חדש באופן מיידי בדיבור.

1. מגדירים היטב את המטרה

כאשר מגדירים מטרה בצורה ברורה, מגלים שלא צריך להקיף את כל החומר הקיים בשפה הספרדית כדי להתחיל לדבר. כחלק מהשיטה, תוכלו לראות שכבר בדקות הראשונות של השיעור הראשון נדבר בספרדית ממש בפועל.

2. בונים תכנית עבודה ברורה

תכנית העבודה הברורה והמדוייקת מתמקדת בכל מה שחשוב כדי להגיע למטרה, אבל רק במה שחשוב. כך תימנעו מידע עודף, שהוא הגורם המרכזי שיכול ליצור אצלכם תחושת תסכול. בעיקר בקרב אלה שמנסים ללמוד בכוחות עצמם באמצעות החומרים שיש באינטרנט.

3. מיישמים באופן מיידי

ולבסוף, היישום המהיר מבטיח יעילות: כל חומר חדש שתלמדו, תיישמו אותו מיד בדיבור. כך תהרגו שלוש ציפורים באבן אחת: גם תלמדו

מתחילים לדבר כבר מהשיעור הראשון
הספר שלי יגרום לכם להתחיל לדבר בקלות ובביטחון כבר מהשיעור הראשון.

מהר יותר, גם תטמיעו את החומר עמוק יותר, והכי חשוב – כך תיפטרו מהפחד לדבר ספרדית, ותוכלו לצאת עם יותר ביטחון ממעגל ה"מתחילים".

 

הצטרפו עוד היום לאלפי תלמידים שהצליחו לדבר ספרדית כבר מהשיעור הראשון בעזרת הספר שלי שלא ייתן לכם ללכת לאיבוד!

כתיבת תגובה

תפריט נגישות