דרום אמריקה מול ספרד: איזו ספרדית לומדים?

הרבה אנשים שואלים אותי איזה ספרדית אני מלמדת, זו של דרום אמריקה או זו של ספרד.

והתשובה היא מאוד ברורה: ספרדית יש רק אחת. נכון, יש כמה הבדלים בין ספרד לדרום אמריקה ובין המדינות שבדרום אמריקה. אבל הבסיס הוא אותו בסיס. קוראים לדבר הזה, ה-DNA של השפה. וזה בדיוק מה שצריך להדאיג אותך בתחילת הדרך. לא סלנג, ביטויים מקומיים ולא מבטא. ממש ממש לא. זה לא מה שחשוב.

 

מדברים ספרדית בקלות בדרום אמריקה ובספרד
ספרדית בדרום אמריקה וספרדית בספרד הן שונות אך דומות מספיק. הקורס המזורז שלי יגרום לכם לדבר ספרדית בקלות בכל מקום בעולם.

דרום אמריקה וספרד, מתי בכל זאת שמים לב להבדלים?

אחרי שמצליחים לנהל שיחה ורק כשמגיעים לכל מדינה, אני ממליצה לכם להקשיב באופן פעיל. כך תוכלו לגלות כל מיני דברים נפוצים שקשורים לאותו מקום. יכול להיות שבאותה מדינה בצפון מדברים קצת שונה מהדרום והמבטא משתנה בין האזורים. כדאי לזכור שמדובר במדינות גדולות עם עשרות מיליוני תושבים. בסך הכל ישנם ברחבי העולם כ-650 מיליון דוברי ספרדית כשפת אם.

זה אחד הדברים שאני מלמדת בספר שלי של ספרדית למתחילים. אני פשוט עושה לך סדר ומסבירה בכמה שלבים פשוטים ואינטואיטיביים, ברורים וקלים להבנה ויישום. כל מה שצריך לדעת כדי לדבר ספרדית לא משנה איפה אתה נמצא וכמה מהר התושבים המקומיים מדברים איתך.

למשל אני נולדתי בארגנטינה אבל אין לי שום בעיה להשתלב בכל מדינה מה-21 מדינות שדוברות ספרדית. אם אני שומעת מילה חדשה אני פשוט שואלת ?Que significa¿ -מה הפירוש? התשובה תמיד מעניינת וזאת דרך לפתח שיחה עם אנשים, וזה הכי כיף ללמוד לדבר ספרדית בצורה הזו.

 

כיצד השיטה שלי ללימוד ספרדית עונה על האתגר?

לדבר ספרדית כבר מהשיעור הראשון בכל מקום בעולם
השיטה שפיתחתי ללימוד ספרדית תעשה לכם סדר בראש ובמחברת. השיטה תגרום לכם להתחיל לדבר ספרדית כבר מהשיעור הראשון.

בגלל זה אני מלמדת שפה ניטרלית שמתאימה לכל המדינות הדוברות ספרדית ולכל מפגש (פורמלי ולא פורמלי). וזאת הסיבה העיקרית שלאורך השנים יצרתי את התכנים שלי כי עוד לא מצאתי ספר שעונה 100% לצרכים של תלמידים ישראלים.

במשך 16 שנה לא רק לימדתי, גם הקשבתי ולמדתי מה התלמידים שלי חווים בכל מצב, מה מאתגר אותם, איפה קל ואיפה קשה להם ממש. איך הם לומדים הכי טוב ואפילו ידעתי מה השאלות שלהם לפני תחילת השיעור.

אני מאמינה שכל תלמיד הוא מיוחד אבל יחד עם זאת – אתה לא שונה מהם. אני יודעת בדיוק באיזו נקודה הם הולכים להיתקע ואיפה תצטרך שאושיט לך יד. ואני יודעת שגם אתה תצליח כי כבר ראיתי את זה על אלפי תלמידים, לא משנה מה הרמה שלך ואיך למדת עד עכשיו.

זאת שיטה שעובדת ומוכיחה את עצמה כל פעם מחדש. ועכשיו זאת ההזדמנות שלך להתחיל ליישם את הטכניקה שאני מלמדת, להיכנס לעשייה ולראות תוצאות – אצלי מתחילים לדבר ספרדית כבר מהשיעור הראשון.

 

לפרטים נוספים והזמנה מקליקים כאן.

שנתחיל לדבר?
לאורה אפשטיין

כתיבת תגובה

תפריט נגישות