לימוד ספרדית אונליין: איך מנהלים את הזמן בצורה אפקטיבית?

ספרדית, כמו גם שפות אחרות, היא שפה עשירה מאוד. אוצר המילים בספרדית רחב ומגוון. כללי הדקדוק המיוחדים מאפשרים לתאר רגשות מגוונים מאוד. וההגייה הספרדית גורמת לנו לשמוע כל משפט שאנו שומעים בטלנובלה או ברדיו ואפילו באצטדיון כדורגל כאילו זה היה שיר. בגלל הביקוש הרב ללימוד ספרדית אונליין, בעיקר בקרב הקהל הישראלי, האינטרנט מוצף בחומרים. יש בו כמויות אינסופיות של מידע, מה שהופך את לימוד הספרדית בימינו לאתגר כפול.

העובדה שיש הרבה חומר באינטרנט נראית כמו מצב טוב. אבל כשזה מגיע למימוש המטרה האישית לרכישת השפה הספרדית – זה עלול להיות דווקא המקל בגלגלים. יותר מדי מידע גורם לרבים שמתחילים ללמוד ספרדית להרים ידיים ולהפסיק כבר בשלבים הראשונים.

למה לימוד ספרדית אונליין הוא כל כך קשה אם לא מגדירים היטב את המטרה?

את השפה הספרדית אפשר ללמוד לאורך כל החיים. תמיד אפשר להוסיף עוד מילים בספרדית. אפשר לתרגל טוב יותר את כללי הדקדוק.

ואפשר להתאמן עוד על המבטא. אבל מי שרוצה באמת להתחיל לדבר ספרדית – לא צריך להשקיע את האנרגיה העיקרית בהתחלה ברכישת הרבה ידע חדש. ההמלצה היא דווקא להשקיע בתרגול ויישום של הידע הקיים.

קורס ספרדית בזום עם לאורה אפשטיין
הקורס הכי טוב באינטרנט ללימוד ספרדית בזום. בתוך 12 מפגשים תדברו ספרדית בביטחון – בהתחייבות

על פי השיטה שפיתחתי, כאשר מתמקדים בשלבי הבסיס דווקא בתרגול ולא בידע עודף – השיטה מצליחה. אם תצליחו לנהל את הזמן שלכם בצורה אפקטיבית, הפחות הופך להרבה יותר. יכולים להעיד על כך אלפי התלמידים שלי שכיום מדברים ספרדית בקלות ובביטחון!

אז בתכל'ס – איך מנהלים את הזמן בצורה נכונה?

בשלבים הראשונים מומלץ להקדיש פרק זמן יומי בהתאם לזמינות שלכם – עשר דקות, חצי שעה, שעה ואפילו עד שעתיים – על מנת לתרגל את הידע שרכשתם בשיעור הקודם. בין אם זה בלימוד בקבוצות בקורס לימוד ספרדית אונליין, בין אם זה בשיעור פרטי ובין אם זה באמצעות הספר המותאם לשיטה "ספרדית לאנשים עסוקים".

הדבר החשוב ביותר הוא הטמעת הידע. באופן זה, הביטחון שתרכשו בדיבור בספרדית (גם אם בהתחלה אוצר המילים הוא בסיסי) ישרת אתכם בהמשך, לא רק בשביל לדעת ספרדית, אלא חשוב מכך לדעת איך ללמוד ספרדית מכל משפט שתקראו, מכל מילה שתשמעו, ומכל שיחה שתיקחו בה חלק.

כתיבת תגובה

תפריט נגישות