לימוד ספרדית מדוברת בקבוצה: הדרך להשגת הביטחון

חוסר ביטחון לדבר בשפה שאנחנו לא מכירים או שרק עכשיו התחלנו ללמוד הוא דבר מאוד מובן. החשש לטעות. הפחד לא להצליח לבטא את עצמנו כמו שאנחנו רוצים. לא לרצות להיות בסיטואציה בה אנחנו לא מבינים את מי שאנחנו מדברים איתו… לימוד ספרדית מדוברת מחייב ביטחון עצמי. אז איך אפשר להשיג את הביטחון הזה?

 

נתחיל מהשורה התחתונה: אי אפשר להצליח במשימת לימוד ספרדית מדוברת בלי לדבר!

זה הכלל החשוב ביותר שחייבים להפנים כמה שיותר מהר. הדרך היחידה (כן, היחידה!) ללמוד שפה היא להתנסות ולדבר. בעניין הזה, אין קסמים ואין קיצורי דרך. גם אם תלמדו חודשים ושנים, אם לא תפתחו את הפה – לא תוכלו להגיע לרמת שליטה בשפה…
אולי תוכלו לקרוא ולכתוב, כמו שרבים בטח יגידו לכם על ספרדית. ספרדית היא שפה קלה יחסית לקריאה, וגם לכתיבה אפשר להתרגל במהירות. אך אם המטרה היא לדבר ספרדית – אי אפשר להגיע אליה רק דרך הדף והעט.

תכל'ס מדברים ספרדית קורס ספרדית בזום
הירשמו עוד היום לקורס ספרדית בזום, והצטרפו לאלפי תלמידים שכבר מדברים ספרדית בקלות ובביטחון

אז מאיפה משיגים את הביטחון לדבר ספרדית? מאוד פשוט: מתחילים לדבר כבר מהשיעור הראשון. כן, קופצים למים הכי עמוקים כבר בדקות הראשונות. ולמה זה עובד?

בשיטה שפיתחתי לאחר יותר מ-16 שנים כמורה לספרדית של אלפי תלמידים, הדגש העיקרי הוא על ליישם ולתרגל. זאת מכיוון שכאשר זה מגיע לשפות, חומר שלא מתרגלים אותו – פשוט הולך לאיבוד, וצריך ללמוד אותו בדרך כלל שוב מהתחלה.

נתקלתי בשנותיי כמורה לספרדית ברבים שרוצים להגיע לרמת שליטה גבוהה בשפה לפני שהם מתחילים לדבר. אבל אז הם נכנסים למעין פלונטר. מתי היא אותה נקודה של שליטה ברמה גבוהה? 100 מילים בספרדית? 1000 מילים? בספרדית יש 93,111 מילים… ברגע שמחכים לרגע של שליטה ברמה כלשהי, ובלתי אפשרי להגדיר מהי הרמה – עלולים לאבד את הביטחון לדבר.

 

היתרון הגדול של קבוצות הוא שיש לכם עם מי לדבר, תרתי משמע

היתרון של הקבוצות למטרת לימוד ספרדית מדוברת הוא כפול. ראשית, תוכלו לדבר עם מספר אנשים, ולא רק עם מורה אחד. ככה תוכלו גם לשמוע מבטאים אחרים, והכי חשוב – תוכלו להפיק את המירב מטעויות של אחרים. כמובן שהקבוצות הן המקום הנוח ביותר, בהן אפשר (ומומלץ!) לטעות כל הזמן, כדי להמשיך ולהשתפר תוך כדי תנועה.

היתרון השני הוא שהקבוצות מלוות על ידי המורה בכל השלבים. למעשה, הקבוצות הן שיעור לכל דבר ועניין. וזאת בדיוק הכוונה בכך שיש לכם עם מי לדבר. במהלך השיעור, עם החברים לקבוצה וגם עם המורה. ובין השיעורים, תמיד תוכלו לפנות ולבקש עזרה, לשאול שאלה, וגם להקדיש יותר זמן כדי לתרגל. אה, ויש גם קבוצת ווטסאפ של המשתתפים.

אז למה אתם מחכים? בואו להכיר את הקבוצות שנפתחות ממש בקרוב. אנחנו ממליצים לכם להזדרז! אחד מהמאפיינים של הקבוצות שלנו, שבגללו הן כל כך מוצלחות, הוא הגודל שלהן. השמירה על קבוצות קטנות קריטית להצלחה של כל אחד מחברי הקבוצה. במילים אחרות – מספר המקומות מוגבל…

אנחנו מחכים לכם ממש כאן! בואו לצאת איתנו לדרך של לימוד ספרדית מדוברת בדרך היעילה, המהירה והמהנה ביותר שיש!

מחשבה 1 על “לימוד ספרדית מדוברת בקבוצה: הדרך להשגת הביטחון”

כתיבת תגובה

תפריט נגישות