ללמוד ספרדית בקלות: איך תתחילו לדבר תוך מספר דקות?

ספרדית היא שפה עשירה. יש בה כמעט 100,000 מילים (בעברית יש כ-75,000 מילים). ויש בה 12 זמנים דקדוקיים, לא פחות (בעברית הרבה פחות). עבור אלה שלא יודעים אפילו לא מילה אחת בספרדית, זה נשמע דבר מאיים. איך אפשר ללמוד ספרדית בקלות אם היא כל כך רחבה? איך אצליח ללמוד ספרדית בקלות אם יש כל כך הרבה מה ללמוד?

מצד אחד, זה נכון: את השפה הספרדית אפשר להמשיך וללמוד כל החיים. אגב, זה נכון גם לגבי מי שנולדו עם הספרדית כשפת אם. מהצד השני והחשוב יותר – אתם כלל וכלל לא צריכים לדאוג! בשביל להתחיל לדבר את השפה, לא צריך לדעת את כל המילים בספרדית ולהכיר היטב את כל הדקדוק. כל מה שצריך הוא להתחיל את השיעור, ולאזור אומץ. אם תסמכו עליי, בתוך מספר דקות כבר תרכיבו את המשפט הראשון שלכם בספרדית.

 

איך זה שדווקא לקפוץ למים העמוקים היא הדרך ללמוד ספרדית בקלות?

אני מורה פרטית לספרדית כבר 18 שנים, ועם ניסיון של אלפי תלמידים פיתחתי את השיטה המוכחת שלי. על פי השיטה, הדבר החשוב ביותר כדי ליצור הרבה התקדמות במעט זמן – הוא להתחיל לדבר. וכשאני אומרת להתחיל לדבר ספרדית, אני מתכוונת כמה שיותר מהר.

נכון, בהתחלה חסר לנו הרבה מילים בספרדית, בהתחלה יש לנו לא מעט טעויות, וכמעט תמיד לשאלה "איך אומרים בספרדית" עונים לנו ביותר מתשובה אחת. אבל מה שחשוב הוא לצבור ביטחון עצמי ביכולת לתקשר. השיטה הוכיחה את עצמה שוב ושוב. מי שנשען על הביטחון העצמי הזה, מי שמתחיל לדבר – כבר אי אפשר לעצור אותו!

 

מי שמעז לדבר מגיע להישגים מרהיבים בזמן קצר

מכיוון שהשפה הספרדית היא כל כך עשירה, אנו יוצאים מנקודת הנחה שלעולם לא נצליח ללמוד את כולה. בטח שלא בזמן קצר של כמה חודשים. במקרים רבים, אלה שמחכים להשיג רמה "גבוהה מספיק" בספרדית עד שהם מתחילים לדבר – מתייאשים בשלב מוקדם ולא מגיעים להגשמת המטרה. תופעה זו גורמת לרבים להיות תקועים במעגל "מתחילים" לזמן ארוך.

לעומת זאת, מי שלא יחכה, יאמין בי ובשיטה שלי, יזרום איתי ויתחיל לדבר כבר בתוך הדקות הראשונות של השיעור הראשון – יראה בעצמו כיצד הספרדית מתחילה להתגלגל ולהתגלגל, וכמו כדור שלג היא תגדל ותגדל עד שבתוך 45 ימים בלבד היא תגיע לרמה שתפתיע אתכם ואת כל מי שסובב אתכם.

כתיבת תגובה

תפריט נגישות