קורס לימוד ספרדית: איך ומאיפה מתחילים?

נתחיל מהסוף. בתוך זמן קצר, ולאחר שהתחלתם לדבר ספרדית כבר מהשיעור הראשון של קורס לימוד ספרדית – תוכלו כבר לדבר בביטחון. לדבר עם דוברי ספרדית. לראות סרטים וסדרות בספרדית וליהנות מהם בשפת המקור. לקרוא ולכתוב כמו שתמיד חלמתם. ובקיצור – להגשים את המטרה שהצבתם לעצמכם כאשר חיפשתם כיצד לומדים ספרדית. ולשמחתי, הגעתם אליי.

אני לאורה אפשטיין, מורה לספרדית למעלה מ-16 שנים. זכיתי ללמד ולדבר בספרדית עם אלפי תלמידים. במהלך השנים פיתחתי שיטה שהוכיחה את עצמה כל פעם מחדש. את השיטה אני ממשיכה ללמד ולהרחיב את מעגל דוברי הספרדית בישראל בתוך זמן יחסית קצר.

 

אז מה הבסיס של השיטה של קורס לימוד ספרדית איכותי?

על פי השיטה, להגיע לשליטה מושלמת בשפה זה יעד שהוא פשוט לא אפשרי. כל אחד, גם מי שספרדית היא שפת האם שלו, יכולים להמשיך ולשפר את הידע שלהם בשפה. ואפילו הם לעולם לא יגיעו לשליטה "מושלמת".

במקום זאת, אני מבטיחה לזרוק אתכם למים העמוקים כבר בשיעור הראשון. מה זה אומר? שתתחילו לדבר ספרדית בתוך כמה דקות…

נשמע מוזר?

תחשבו על תינוקות שרוכשים שפה בקצב מטורף ומגיעים לרמה גבוהה בתוך חודשים. הם לא קוראים את המילון או עושים מחקרים בלשניים על הדקדוק כדי לעשות זאת… הם פשוט יודעים משהו יותר טוב מאיתנו. הם יודעים שבשביל ללמוד שפה צריך פשוט להתחיל לדבר.

כמות הידע בספרדית היא אינסופית, ועלולה לגרום לכם לוותר על החלום שלכם לדבר את השפה. בשביל להיפטר מהחשש הזה כמה שיותר מהר, אצלי תתחילו לדבר בביטחון כבר מהשיעור הראשון. בתוך מספר שבועות לא תאמינו כמה רחוק תוכלו להגיע! מבלי להעמיס יותר מדי מידע על המוח שלנו, שגם ככה הוא עמוס מאוד בעולם בו אנחנו חיים.

 

אז מאיפה מתחילים ללמוד ספרדית?

בועות דיבור צבעוניות
קורס לימוד ספרדית בקבוצות: למה זה משתלם?

הקורס מתמקד ביישום של השפה, ובמקביל ליישום רכישת ידע נוסף. הטעויות שככל הנראה תעשו בשיעורים הראשונים ילמדו אתכם יותר מכל מורה, מילון או ספר. כפי שמיד תראו, בדיוק בגלל זה מומלץ לקחת קורס לימוד ספרדית דווקא בקבוצות.

אז מאיפה מתחילים ללמוד ספרדית? משתי נקודות מוצא. האחת היא הרצון ללמוד ספרדית. השנייה היא הביטחון העצמי שלכם לסמוך עליי, להתחיל לדבר ולנצל את הטעויות לטובתכם. חוץ מאלה, כמעט ולא צריך שום דבר. משם אני כבר אקח אתכם למסע דרך הצגה עצמית, ניהול שיחה, הפעלים החשובים המופיעים כמעט בכל פסקה או סצנה וכולי.

ואיך לומדים? יותר חשוב לדעת איך לא לומדים. לא מנסים להשיג כמה שיותר ידע כמה שיותר מהר מכמה שיותר מקורות בו זמנית. מהניסיון שלי, אם תעשו זאת, לא תתקדמו. מהר אתם עלולים להישבר, ואז להישאר ברמת מתחילים זמן רב.

במקום זאת, מתמקדים באבני הבסיס, ומיד מתחילים להשתמש בהן. וכך בדיוק מתנהל קורס לימוד ספרדית איכותי. היישום המהיר יבטיח שהחומר ייכנס, ויישב אצלכם טוב טוב בראש. וככה, משיעור לשיעור, תצברו שני דברים. גם יותר ביטחון בשימוש מעשי בשפה. וגם תרחיבו אוצר מילים בספרדית, תלמדו על כללי הדקדוק החשובים לניהול שיחה תקינה וכולי.

 

למה קורס לימוד ספרדית בקבוצות הוא משתלם? האם קבוצה לא תעכב אותי בדרך להגשמת החלום?

לימוד בקבוצות הוא מומלץ. יש תלמידים שחושבים שהיחס האישי מהמורה לספרדית מתקבל רק ברמה של אחד על אחד, והוא המפתח להצלחה.

במחשבה הזו יש שתי טעויות. ראשית, גם בלימוד בקבוצות היחס האישי לכל אחד ואחת מובטח. שנית, וחשוב מכך, בגלל שהשיטה מתמקדת ביישום מעשי, ההפריה ההדדית של לימוד בקבוצות היא ערך מוסף משמעותי להצלחה שלכם.

 

אז מאיפה מתחילים? מתחילים מהסוף, ופשוט מתחילים לדבר.

איך לומדים? כמו תינוקות, התלמידים הטובים ביותר של שפה: מתחילים לדבר כבר מהשיעור הראשון.

ומתי מתחילים? למה לדחות למחר את מה שתוכלו לעשות כבר היום…

 

נתראה בקרוב!

מחשבה 1 על “קורס לימוד ספרדית: איך ומאיפה מתחילים?”

  1. נעים מאד שמי קארין
    מאד רוצה ללמוד את השפה.
    במיוחד שאדע לדבר במדריד.
    אמורים לטוס בחודש אפריל

    הגב

כתיבת תגובה

תפריט נגישות