שירים בספרדית שכל מי שלומד ספרדית חייב להכיר!

מי לא אוהב לשמוע שירים? אנחנו שומעים אותם בדרכים, בזמן העבודה, כשאנחנו רוצים לנוח קצת, ואפילו במקלחת. ומה לגבי שירים בספרדית? אנחנו מתים עליהם. גם כאלה שלא דוברים את השפה נחשפים ללא מעט שירים בספרדית. אם זה רגטון, ואם זה שירים קלאסיים יותר – הספרדית מקיפה אותנו מכל עבר.

שירים בספרדית יכולים להיות כלי נהדר לתרגול שמיעה בספרדית. לשירים יש כמה יתרונות על פני קטעי שמע אחרים. קודם כל, הרבה יותר קל לקלוט שירים. המוזיקה, הקצב, הפזמון החוזר – כל אלה גורמים לשירים להיכנס לנו יותר טוב לראש, ביחד עם המילים והמשפטים המרכיבים אותם.

לא רק קל יותר לקלוט אותם. גם קל הרבה יותר לשנן אותם ולזכור אותם. תחשבו על זה – אילו סוגי טקסטים אתם יודעים בעל פה? גם אם באופן חלקי – התשובה היא שירים. אז כן, שירים בספרדית הם אחלה מתודה ללימוד ספרדית בחינם ובקלות. אבל איפה אפשר למצוא שירים טובים ורלוונטיים? הרי יש כל כך הרבה…

שירים בספרדית זמינים בחינם ובקלות באינטרנט דרך האפליקציות

פעם כדי לשמוע שירים היה צריך לקנות דיסקים. או לפחות להיכנס לחנות תקליטים ולתפוס את העמדה של ההאזנה עד שהמוכר היה מסלק אותנו ממנה. היום שירותי הסטרימינג מאפשרים להאזין לכל שיר מכל רחבי הגלובוס בחינם ומבלי להשקיע זמן או מאמץ.

מורה פרטית לספרדית על רקע מפה של העולם עם מילים בספרדית
מילים בספרדית יכולות לשמש אתכם כמעט בכל מקום בעולם. אחד מכל שבעה אנשים בעולם מדבר ספרדית!

יחד עם זאת, צריך לזכור שספרדית היא השפה השלישית הכי מדוברת בעולם, ואחת מהפופולריות ביותר לשירים, לפחות בעולם המערבי. אז כדי לחסוך לכם קצת עבודה, או כדי לעזור לכם להתחיל לצאת למסע, ריכזנו עבורכם מספר רשימות השמעה, פלייליסטים, שאנחנו אוהבים במיוחד.

1. Las 100 mejores canciones de amor del Pop español

אם הבנתם את הכותרת של הרשימה הנפלאה הזאת, מצבכם כבר טוב. אם לא, אולי קצת עזרה בתחילת הדרך תוכל להועיל לכם… אלה מאה שירי האהבה הטובים ביותר של הפופ הספרדי.

העולם מתחלק לשניים. אלה שאוהבים להקשיב לפופ, ואלה שאומרים שלא אבל בתוך תוכם הם כן 🙂 ובאופן כללי, אין כמו השפה הספרדית כדי לבטא אהבה. בקיצור, אל תבזבזו זמן, ופשוט התחילו להאזין לשירים האלה. אתם כבר תראו איך אתם נכנסים ללופ של האזנות, ואיך שיר אחד יוביל לשני, ויחשוף אתכם לעולם שלם של אמנים, שירים ומוזיקה מקפיצה וטובה.

2. Canciones de amor en español

אם אתם שמרנים קצת יותר, ופופ לא ממש מדבר אליכם, אל דאגה. ברשימה הזו ישנם שירי אהבה בספרדית, קלאסיים יותר. אלחנדרו סאנס, אנריקה איגלסיאס ולואיס פונסי הם רק רשימה חלקית של האמנים האהובים שמככבים ברשימה. ברשימה ישנם שירים יפים כל כך, שבטוח אחדים מהם אתם כבר מכירים. ואם אתם לא מכירים? אז בהחלט הגיע הזמן!

 

3. Best spanish songs to learn Spanish

ולבסוף, אם אתם קצת יותר מוכווני מטרה, וממש רוצים את השירים כדי לתרגל – הרשימה הזו היא בשבילכם. בקצב קצת יותר איטי משירים קלאסיים בספרדית, תוכלו לעקוב יותר בקלות אחרי המילים.

בנוסף, ברוב השירים ברשימה יופיעו מספיק משפטים שתוכלו להבין גם אם אתם רק בתחילת הדרך של לימוד הספרדית. הדקדוק הוא יחסית פשוט, ותכל'ס, לא צריך הרבה יותר מזה כדי להתחיל לדבר ספרדית בזמן קצר.

 

איך בפועל אפשר ללמוד ספרדית באמצעות שירים?

לימוד ספרדית באופן עצמאי בצורה יעילה ומהירה
הספר שילמד אתכם ספרדית למתחילים בצורה ממוקדת. בלי עומס יתר של חומר. בדגש על מה באמת חשוב כדי להתחיל לדבר בביטחון.

שירים הם אמנם דבר מאוד כייפי, אבל הם בהחלט לא מספיקים כדי ללמוד ספרדית. כדי ללמוד כמו שצריך, יש להיות גם אקטיביים, ולא להסתפק רק בשמיעה. לכן, תוכלו לרכוש את הספר "ספרדית זה משחק ילדים", שיאפשר לכם ללמוד באופן עצמאי בזמן ובמקום המתאים לכם, ולהיעזר ברשימות ההשמעה כאמצעי משלים.

העובדה שאת השירים אנחנו יכולים לשמוע שוב ושוב, תאפשר לכם לעקוב אחרי ההתקדמות שלכם. תראו איך בשמיעה ראשונה הבנתם ממש מעט, אם בכלל, וככל שהימים מתקדמים אתם מבינים עוד ועוד, עד שחוסר ההבנה הראשונית ייראה לכם כמו זיכרון רחוק.

אם אתם רוצים לתת יותר דגש על דיבור, תוכלו גם להירשם ללימוד ספרדית בקבוצות עם ההנחייה שלנו. תוכלו להביא את הידע שלכם מהשירים, וליישם אותו בביטחון במהלך המפגש.

ולבסוף, עוד דרך מצויינת לתרגל דיבור בספרדית באמצעות שירים, היא להתחיל לשיר במקלחת. אם עוד לא התחלתם עם המנהג, אנו ממליצים בחום. זה טוב לספרדית, וגם לנשמה.

 

האזנה מהנה!

כתיבת תגובה

תפריט נגישות