תוך כמה זמן אפשר ללמוד לדבר ספרדית?

ללמוד לדבר ספרדית היא משימה שלא נגמרת מעולם. גם מי שדובר שפה ברמה של שפת אם, תמיד יכול להמשיך ולהרחיב את הידע, את הרמה, את אוצר המילים…

אבל לגבי השאלה מתי מתחילים לדבר ספרדית, התשובה דווקא פשוטה הרבה יותר, והרבה יותר מעודדת: היום.

בעזרת השיטה שפיתחתי, במהלך 18 שנות ניסיון ועם אלפי תלמידים שהוכיחו שוב ושוב את האיכות של השיטה, וכמובן גם עזרו לי לשפר אותה עם השנים – כל אחד ואחד יוכל להתחיל לדבר ספרדית כבר מהשיעור הראשון.

 

לדבר ספרדית כבר מהשיעור הראשון בכל מקום בעולם
השיטה שפיתחתי ללימוד ספרדית תעשה לכם סדר בראש ובמחברת ותגרום לכם להתחיל לדבר ספרדית כבר מהשיעור הראשון.

ללמוד לדבר ספרדית כבר מהשיעור הראשון

אז בטח מיד תגידו: אבל אני לא יודע אף מילה בספרדית. או: איך אוכל להרכיב משפטים שלמים בספרדית אם אני לא יודע קצת על הדקדוק? החשש הוא מוצדק, אבל השיטה בדיוק מתמודדת איתו. מתוך הבנה שתהליך הלמידה הוא ממושך ולמעשה אינסופי, אצלי מתחילים מהסוף: קודם כל מתחילים לדבר.

כמובן שאין הכוונה שמספיק שיעור אחד בשביל לקבל שליטה ברמה גבוהה בספרדית. אבל, בעיניי ועל פי הניסיון שלי, שני הדברים אולי הכי חשובים בתהליך לימוד שפה הם הביטחון העצמי מצד אחד, והביטחון לשאול ולהתמודד עם מצבים של חוסר ידע מצד שני.

הביטחון העצמי בא לידי ביטוי בכך שאנו נרגיש בנוח לדבר ספרדית. גם אם אין לנו את אותה הרמה של אוצר מילים בספרדית ובעברית. אצל רבים, החשש לפתוח את הפה ולהתחיל לדבר כמעט ולא תלוי ברמת הידע. גם לאחר עשרות שיעורים יש כאלה שיחששו להתחיל לדבר, ויחכו עד שהידע יהיה "פרפקט". לא אצלי! אצלי גם מי שלומדים ספרדית למתחילים כבר יתחיל לחוות את הדיבור עצמו בשיעור הראשון.

 

מדברים ספרדית עם "גלגלי הצלה" שנותנים ביטחון

האבן השנייה היא הביטחון להתמודד עם מצבים של חוסר ידע בזמן שיחה. אם תדעו לדבר ברמה התחלתית, ולאחר מכן בסיסית, ולאחר מכן טובה – עדיין יחסרו לכם מילים כדי להבין כל משפט שתשמעו. עדיין יחסר לכם ניסיון בדקדוק בשביל לבטא כל משפט שתרצו. החוכמה הגדולה ביותר היא לדעת כיצד לחלץ את עצמכם מהמצבים האלה תוך כדי תנועה.

אצלי בקורס לומדים על "גלגלי ההצלה", גם אותם לומדים כבר בשיעור הראשון. כך תוכלו בכל רמה שאליה תגיעו להמשיך ולהתנסות בדיבור בספרדית – איתי, עם חברות וחברים שלכם, עם השותפות והשותפים שלכם לכיתה אם תיקחו קורס לימוד ספרדית אונליין – ולנצל את השיחות בכל רמה כדי להשתפר ולהתקדם עוד כמה צעדים קדימה בדרך למטרה הנכספת – לדבר ספרדית.

היתרון בשיטה הוא עצום. מרגע שהתחלתם לדבר ספרדית, כלומר כבר מהשיעור הראשון, אתם הופכים את כל העולם לבית ספר אחד גדול. לא תצטרכו לחכות עד לשיעור הבא כדי ללמוד דברים חדשים, כדי לתרגל דברים שכבר למדתם, או כדי להתקדם ברמה. תוכלו פשוט להשתמש בביטחון בשפה שכבר נרכשה, ולנצל אותה לטובתכם.

 

מדברים ספרדית עם שותפים לקבוצה
לימוד ספרדית בקבוצות יכול לזרז את התהליך ולהעלות את הרמה בזכות התרגול המשותף.

ללמוד לדבר ספרדית בקבוצות מכפיל את הזדמנויות התרגול

השיטה שלי עובדת עבור אלה שיבחרו ללמוד בשיעורים פרטיים, ויש לא מעט יתרונות ללמידה כזו. אולם, היתרון של השיטה מוכפל פי כמה אם הוא נעשה בקבוצות. כך תוכלו לתרגל עם עוד דוברי ספרדית מתחילים כמוכם, ולהשתפר יחד גם מחוץ לגבולות השיעור.

קורס ספרדית למתחילים אולי נשמע צעד התחלתי רחוק מהיכולת להתחיל ולדבר. אולי זה נכון בשיטות לימוד אחרות. אבל בכיתה שלי – אבן היסוד של השיעורים היא לדבר ולדבר. השיטה ממשיכה להוכיח את עצמה כל הזמן! מי שמתחיל לדבר כבר בשיעור הראשון, יהיה קשה מאוד לעצור אותו בהמשך…

כתיבת תגובה

תפריט נגישות